• 29 maja 2024 r. – pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej.
            Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Zaczyna się wtedy niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które już umieją same czytać. W pierwszej części uroczystości pierwszoklasiści otrzymali garść informacji na temat regulaminu wypożyczania i zasad postępowania z książkami. Uczniowie dowiedzieli się również jak należy zachowywać się w bibliotece. Następnie zostali poddani egzaminowi polegającemu na rozwiązywaniu zagadek i rebusów związanych z książką, biblioteką oraz bajkami. Pierwszoklasiści perfekcyjnie zdali egzamin i oficjalnie stali się czytelnikami naszej biblioteki. Był to dzień, na który uczniowie czekali z utęsknieniem. Dał on dzieciom dużo radości i powodu do dumy.

Tekst i foto. Dominika Komor

• Prezentacja projektu "Edukacja inspiracja"

• W środę 22 maja 2024 roku uczniowie z klasy IV i VII z naszej szkoły zostali zaproszeni przez Szkołę Podstawową w Trzciance na zaprezentowanie projektu "Edukacja inspiracja". Gościem specjalnym tego spotkania byli uczniowie realizujący projekt z Bukowa koło Poznania pt.,,Mówimy ludzkim głosem". Realizowane zadania polegały na tym, że uczniowie wraz z opiekunem odwiedzili schroniska, pomagali opiekować sie zwierzakami, zbierali i organizowali zbiórki pienieżne na karmę dla zwierząt i potrzebne rzeczy. Uświadomili nam jaką wielką odpowiedzialnością muszą wykazywać się właściciele zwierząt. Następnie swój projekt zaprezentowała szkoła z Trzcianki. Uczniowie tej szkoły swój projekt realizowali przez 3 miesięce. Projekt dotyczył przygotowywania róznych regionalnych potraw. Uczniowie podczas projektu wykonywali dania i uczyli się jak powinno się gotować. Przedstawili nam efekty swojej pracy oraz poczęstowali łakociami, które sami zrobili. Dalsza część spotkania to czas warsztow i wspólnych zabaw integracyjnych. Dzięki temu nauczyliśmy się współpracy z nieznanymi nam osobami i nauczyliśmy się współdziałania z innymi. Na sam koniec został nam zaprezentowany bardzo ciekawy teatrzyk o ekologii wykonany przez uczniów z internatu Ośrodka Szkolno- Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Brańszczyku. Ten wyjazd był bardzo edukacyjny i wiele dzięki niemu się nauczyliśmy.

Tekst pod redakcją uczennicy kl.VII

Wiktorii Lis

Foto. Anna Bogdan