• BEZPŁATNE WSPARCIE ZDROWIA PSYCHICZNEGO ONLINE

27.03.2024 08:25
      BEZPŁATNE WSPARCIE ZDROWIA PSYCHICZNEGO ONLINE

Szanowni Państwo,

Instytut Edukacji Pozytywnej w ramach swojej działalności uruchomił sieć wsparcia dla osób potrzebujących pomocy. Z konsultacji realizowanych w formie online, może skorzystać każdy niezależnie od miejsca zamieszkania, gdzie dostęp do specjalistycznej pomocy psychologiczno-psychiatrycznej, wsparcia mediacyjnego czy prawnego jest często niemożliwy. Całość pomocy jest bezpłatna i z utrzymaniem najwyższych standardów.

Konsultacje specjalistyczne

Umów indywidualne wsparcie, korzystając z formularza zapisu:

NIE CHCESZ PODAWAĆ DANYCH?

Anonimowy chat

Skorzystaj ze wsparcia specjalistów za pośrednictwem anonimowego chatu

psycholog: środy 12:00-14:00

mediator: wtorki i czwartki 12:00-14:00

pedagog: czwartki 10:00-13:30

Z poważaniem,

Wioletta Chojnowska

pedagog specjalny

• Depresja

06.03.2024 10:00
      DEPRESJA DZIECI I MŁODZIEŻY

Szanowni Rodzice,

Coraz więcej dzieci i młodzieży zmaga się z depresją. Narodowy Fundusz Zdrowia podaje, że liczba niepełnoletnich pacjentów leczących się na zaburzenia lękowe oraz depresyjne wzrosła o 120 % w ciągu ostatnich lat.

Depresja nie jest łatwa do rozpoznania, zwłaszcza u dzieci i młodzieży. Objawy mogą często być traktowane jako normalne zmiany emocjonalne  i psychologiczne zachodzące wraz z rozwojem dziecka i wkraczaniem w kolejne fazy dorastania.

Tymczasem niezdiagnozowana na czas i nieleczona depresja u dzieci i młodzieży ma szereg negatywnych skutków. W skrajnych przypadkach może skończyć się nawet śmiercią. Dlatego tak ważna jest obserwacja  i czujność Państwa jako Rodziców, aby w porę zareagować i zwrócić się o odpowiednią  pomoc.

Zachęcam Państwa do zapoznania się z podcastem Depresja Nastolatków - EduAkcji oraz Poradnikiem dla Rodziców opracowanym przez Forum Przeciw Depresji

„Depresja Nastolatków”

Poradnik dla Rodziców „Nastoletnia Depresja”

WAŻNE TELEFONY

• Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji

tel. 22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)

• Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

(czynny 7 dni w tygodniu, całodobowo)

• ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania

tel. 22 484 88 01 (czynny od poniedziałku do piątku od 15:00 do 20:00)

• ITAKA – Telefon Zaufania Młodych

tel. 22 484 88 04 (dyżur psychologów – poniedziałek – sobota od 12:00 – 20: 00)

• Telefon zaufania dla osób w kryzysie emocjonalnym

tel. 116 123 (czynny od poniedziałku do piątku od 14:00 do 22:00)

• Bezpłatna pomoc psychologa i psychoterapeuty

27.03.2024 08:28
      Pomoc psychologa i psychoterapeuty
      Szanowni Państwo,

Zapraszam do zapoznania się z ofertą Poradni EZRA UKSW w Wyszkowie, która oferuje bezpłatną pomoc w ramach kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia dla dzieci i rodzin, które doświadczają różnej natury problemów psychicznych.
      Poradnia oferuje psychoterapię indywidualna, rodzinną, grupową, sesje dialogu otwartego, konsultacje psychiatryczne i neurologopedyczne, a także grupy podwórkowe i socjoterapeutyczne. Prowadzi także grupy ogólnorozwojowe dla rodziców, dzieci i nastolatków. Udziela wsparcia psychologicznego dzieciom, młodzieży oraz ich rodzinom, które mierzą się z kryzysem psychicznym.

Szczegółowe informacje pod linkiem:
      oraz numerem telefonu: 576 865 777