• Szkolny Chór im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Porębie

Członkami chóru są uczniowie z klas III - VII, dla których śpiewanie to wielka radość oraz możliwość rozwijania swoich pasji oraz talentów. W zajęciach bierze udział duża liczba dzieci i młodzieży.

Dyrygentem chóru jest Michał Sitek – nauczyciel muzyki, absolwent Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Chór wykonuje wiele pieśni patriotycznych ze względu na patrona szkoły Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Od 2018 roku chór bierze udział w Ogólnopolskim Programie Rozwoju Chórów Szkolnych „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska”, którego organizatorem jest Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu przy współudziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.