• Depresja

• 06.03.2024 10:00
      • DEPRESJA DZIECI I MŁODZIEŻY

Szanowni Rodzice,

Coraz więcej dzieci i młodzieży zmaga się z depresją. Narodowy Fundusz Zdrowia podaje, że liczba niepełnoletnich pacjentów leczących się na zaburzenia lękowe oraz depresyjne wzrosła o 120 % w ciągu ostatnich lat.

Depresja nie jest łatwa do rozpoznania, zwłaszcza u dzieci i młodzieży. Objawy mogą często być traktowane jako normalne zmiany emocjonalne  i psychologiczne zachodzące wraz z rozwojem dziecka i wkraczaniem w kolejne fazy dorastania.

Tymczasem niezdiagnozowana na czas i nieleczona depresja u dzieci i młodzieży ma szereg negatywnych skutków. W skrajnych przypadkach może skończyć się nawet śmiercią. Dlatego tak ważna jest obserwacja  i czujność Państwa jako Rodziców, aby w porę zareagować i zwrócić się o odpowiednią  pomoc.

Zachęcam Państwa do zapoznania się z podcastem Depresja Nastolatków - EduAkcji oraz Poradnikiem dla Rodziców opracowanym przez Forum Przeciw Depresji

„Depresja Nastolatków”

Poradnik dla Rodziców „Nastoletnia Depresja”

WAŻNE TELEFONY