• Bieg Konstytucji 3 Maja

• Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Brańszczyku przy współpracy ze Stowarzyszeniem Odnowa i Gminą Brańszczyk, po raz kolejny organizuję Bieg Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji zachęcamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału oraz zapisów na bieg w szczególności na 1 km. Zapisy w dniu zawodów.

• Ogólnopolski projekt #Łączy nas Pamięć

• 80 lat temu, 19 kwietnia 1943 roku, wybuchło powstanie w getcie żydowskim w Warszawie. Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu #Łączy nas Pamięć, w ramach, którego jest przeprowadzana Akcja Żonkile. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Muzeum POLIN - Muzeum Historii Żydów Polskich.

Gorąco zachęcamy do przygotowania papierowego żonkila według załączonego szablonu i przypięcie go w najbliższą środę 19 kwietnia.

1943-2023 Łączy nas Pamięć.

• MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY „Z KULTURĄ MI DO TWARZY”

• Uczniowie kl. 3a realizują  w tym roku szkolnym, projekt edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy”.

Głównymi celami projektu są:

1. Wprowadzenie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych .

2. Wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej , narodowej, regionalnej i etnicznej.

3. Formowanie u uczniów godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób.

5. Ukierunkowanie uczniów ku wartościom.

Prezentowane prace zostały wykonane przez uczniów podczas realizacji modułu - W krainie muz:

1. „W krainie legend”;

2. „Sny Andersena”.

W ramach modułu uczniowie zapoznali się z treścią baśni Hansa Christiana Andersena „Księżniczka na ziarnku grochu”. Wspólna analiza baśni uświadomiła uczniom, że nie należy się przejmować tym, nawet jeżeli przez dłuższy czas nie udaje się nam zrealizować swoich pragnień, marzeń, celów, ponieważ jeśli czegoś bardzo chcemy i jest to dobre, los da nam to w najbardziej odpowiednim momencie. Uczniowie  wywnioskowali również, że nie należy udawać kogoś, kim się naprawdę nie jest, bowiem prawda zawsze wyjdzie na jaw. Natomiast, jeśli jesteśmy autentyczni i szczerzy – zawsze spotka nas ostatecznie dobro i szczęście, na które zasługujemy.

Z kolei analiza treści „Kwiat paproci” Józefa Ignacego Kraszewskiego uświadomiła uczniom, że wszelkie bogactwa nie mają ostatecznie żadnej znaczącej wartości dla człowieka, zaś to co istotne i najważniejsze w życiu, które należy  szanować i pielęgnować to bliskość i relacje rodzinne.

Wioletta Dzik – pedagog specjalny

• Ogólnopolski turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Brańszczyku - ETAP GMINNY

• 4 kwietnia 2023 roku w ZPO w Brańszczyku odbył się turniej poświęcony tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie musieli się wykazać wieloma umiejętnościami m.in. rozwiązać testy wiedzy, udzielić pomocy osobie poszkodowanej oraz pokonać tor sprawnościowy. Wszyscy godnie reprezentowali naszą szkołę.

I miejsce zajęli uczniowie z klasy V:

Szymon Bogdan

Bartosz Cackowski

Patrycja Trendak

Maiia Romanovska

III miejsce zajęli uczniowie z klasy VI:

Kacper Komor

Piotr Pieńkos

Kacper Bogdan

Następnie 24 kwietnia uczniowie, którzy zajęli I miejsce będą reprezentowali naszą szkołę w Turnieju Powiatowym w Wyszkowie. Już teraz życzymy im powodzenia i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst i foto. A.B

• "Żółte żonkile" akcja charytatywna

• W Niedzielę Palmową nasi uczniowie oraz nauczyciele włączyli się w akcję charytatywną i zbierali pieniądze na wsparcie budowy hospicjum w Wyszkowie. Każdy darczyńca w ramach wdzięczności otrzymał żonkila.

Udało się zebrać prawie 2100 zł!

Serdecznie dziękujemy za wsparcie!

• Powiatowy finał konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka

• Najlepsi recytatorzy z powiatu wyszkowskiego spotkali się w Bibliotece Miejskiej we wtorek 4 kwietnia. Wcześniej zostali wyłonieni w eliminacjach gminnych.

W kategorii klas VII-VIII uczeń naszej szkoły Bartosz Szulkowski zajął II miejsce!

Gratulujemy!

Finał 46. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka odbędzie się 15 i 16 kwietnia, koncert laureatów - 22 kwietnia.