• Spotkanie z przedstawicielami Policji

• W dniu 19.06.2023 naszą szkołę odwiedzli przedstawiciele Policji z KPP w Wyszkowie: Pani Ilona Puścian oraz Pani Wioleta Szymanik. Przeprowadziły one pogadankę na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji.

• Zaproszenie

• Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną na popołudniowe spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej 20 czerwca we wtorek o godz. 14.00 w SPInCE

• Wspomnienia z wycieczki

• Wspomnienia z czterodniowej wycieczki do Wrocławia, Kotliny Kłodzkiej oraz Pragi przygotowała uczennica klasy VIII - Julia Perzyna

• „Żywienie uczniów klas IV-VI” - szkolenie dla nauczycieli

• Szkolenia są realizowane w ramach zadania pn. „Przeprowadzenie badań naukowych z zakresu żywienia dzieci i młodzieży oraz opracowanie i wdrożenie programu edukacji żywieniowej uczniów klas I-VI szkół podstawowych. Junior–Edu-Żywienie (JEŻ)”, finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.

• Dzień Mamy i Taty

• „Mama i tata to najpiękniejsze słowa świata”. Są one synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Dlatego też, dzieci z grupy „Sówki” oraz oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcami, z tej właśnie okazji, 5 czerwca zaprosili swoich Rodziców. Sala gimnastyczna stała się sceną, na której dzieci zaprezentowały program artystyczny. Swój występ rozpoczęły przywitaniem gości. Następnie były wiersze, piosenki, tańce oraz życzenia dla kochanych Rodziców. Niespodziankę w postaci pokazów tanecznych poprowadził pan Piotr, instruktor szkoły tańca Latino Fever. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków, całusom i uściskom nie było końca. Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna.

Bardzo dziękujemy państwu Oldze i Łukaszowi Malarz za uwiecznienie tej chwili na pięknych fotografiach.

• Sportowiada w Zespole Placówek Oświatowych w Porębie!

• To był wspaniały dzień dla naszych dzieciaków, niesamowita ilość atrakcji przerosła oczekiwania wszystkich! Zawody sportowe od przedszkola do najstarszych klas, kiełbaski z grilla, ciasta, lemoniada, malowanie twarzy, wata cukrowa, popcorn i jeszcze (!!!) ogromna dmuchana zjeżdżalnia (nawet ósmoklasiści świetnie się tam bawili).

Serdeczne podziękowania w imieniu naszych Dzieciaków, Nauczycieli i pani Dyrektor kierujemy do Koła Gospodyń Wiejskich "Sami Swoi" z Dudowizny (za zorganizowanie atrakcji, poprowadzenie konkurencji sportowych i ufundowanie nagród, pyszne jedzonko, za chęć współpracy i okazane serce i za wiele innych rzeczy, które dziś były dzięki Wam), a także niezawodnym Mamom z Rady Rodziców  na czele z Panią Agnieszką Stokarską- Piórkowską (jesteście wspaniałe ) za zorganizowanie atrakcji, słodki poczęstunek, obsługę stoiska, dmuchaną zjeżdżalnię i ogrom pracy włożonej w sprawienie radości naszym Dzieciakom - było warto! Dziękujemy każdej Mamie, która upiekła ciasto oraz Pani Pielęgniarce za pokazanie jak udzielać pierwszej pomocy. Podziękowania kierujemy również do pana Wójta Gminy Brańszczyk, dzięki któremu nasza wspólna impreza mogła dojść do skutku, za przyznanie dofinansowania do organizacji Sportowiady Kolu Gospodyń Dudowizna i za zaszczycenie nas swoją obecnością. Dziękuję także nauczycielom za przygotowanie dodatkowych konkurencji, prowadzenie zawodów sportowych i organizację malowania buziek.

Naszym kochanym Dzieciakom życzymy dużo radości i dziecięcej beztroski, a także uśmiechu i sukcesów każdego dnia! Wiara czyni cuda, zatem uwierzcie w siebie! Dziękujemy Wszystkim za ten wspólnie spędzony, pełen szczęścia i beztroski dzień!

• "Z kamerą wśród zwierząt" 😄

• Wycieczka - dzień czwarty

Ostatni dzień wycieczki dostarczył nam wszystkim dużo różnorodnych wrażeń. Tego  dnia zwiedziliśmy wrocławskie zoo. W Afrykarium i oceanarium zobaczyliśmy wiele nieznanych nam gatunków zwierząt. Szliśmy tunelem wykonanym z akrylu,  podziwiając dookoła morskie  zwierzęta. Sama woda, która znajduje się w akwariach i tunelu ma masę 15 000 ton. Podwodny świat flory i fauny bardzo nam się podobał. Był piękny i fascynujący. Na długo zostanie w naszej pamięci.

Tekst H. M

Foto. M. S