• Warsztaty KODUJ Z GIGANTAMI już za nami...

• W całej Polsce trwa akcja KODUJ Z GIGANTAMI! U nas również odbyły się już bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat! W warsztatach udział wzięło około 50 uczniów naszej szkoły!

Podczas warsztatów dzieciaki uczyły się podstaw programowania w oparciu m.in. o Scratch, Minecraft Education. Uczniowie z klas VII - VIII mieli szansę poznać język programowania Python.

Foto. Michał Sitek

• Wybory do samorządu szkolnego

• W dniu 16.09.2024 odbyły się wybory do samorządu szkolnego. Opiekunami samorządu szkolnego zostali: Pani Nina Ulanowska i Pan Rafał Sokołowski. Przewodniczący - Kacper BogdanZastępca - Kacepr Komor Skarbnik - Jurkiewicz Igor i Marcel Gałązka

• Konkurs - kliknij, aby doposażyć Przedszkole

• Serdecznie zachęcam do kliknięcia w link i oddanie głosu na nasze Przedszkole Samorządowe w Porębie  :)

Głosować można codziennie.

• Wycieczka do Warszawy – projekt „Gazeta sprzed 100 lat".

• W piątek, 13 września, uczniowie klasy VI uczestniczyli w niezwykłej wycieczce w ramach projektu Gazeta sprzed 100 lat, zorganizowanej przez Fundację RoRo. Wzięli udział w grze miejskiej, podczas której, przemierzając ulice starej Warszawy, odkrywali sekrety dawnej prasy i codziennego życia sprzed wieku. Zadania oparte na historii i kulturze, pozwoliły im wczuć się w rolę dziennikarzy z tamtych czasów. Był to element projektu, do którego zakwalifikowała się nasza szkoła, a którego zakończeniem będzie stworzenie własnej gazety.

Opiekunowie: Katarzyna Kielisiak, Karolina Dobosz, Nina Ulanowska, Michał Sitek

Tekst. Katarzyna Kielisiak,

Foto. Katarzyna Kielisiak, Michał Sitek

• Uroczystości patriotyczne w Brańszczyku

• 9 września 2024 r. uczniowie klas 6-8 na czele z pocztem sztandarowym wzięli udział uroczystych obchodach 85. rocznicy bitwy pod Wyszkowem grupy operacyjnej „Wyszków” z hitlerowskim najeźdźcą w gminie Brańszczyk.

• Zebranie z Rodzicami

• Szanowni Rodzice!

Serdecznie zapraszamy na zebranie z Rodzicami, które odbędzie się w dniu 12.09.2024r.

Zebranie ogólne na stołówce o godzinie 16.30, o 17.00 zebranie z wychowawcami w klasach.

• Jednorazowe, bezpłatne warsztaty programowania w naszej szkole!

• W naszej szkole odbędą się bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży. Tym razem oprócz świetnej zabawy i nauki podstaw programowania, uczestnicy będą mieli okazję poznać tajniki sztucznej inteligencji i dowiedzieć się, jak mądrze wykorzystywać narzędzia AI.

Wystarczy tylko wypełnić formularz zgłoszeniowy i złożyć go jak najszybciej w sekretariacie szkoły. Nie zwlekaj, liczba miejsc jest ograniczona, a o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeśli dla któregoś z uczniów zabraknie miejsc na warsztaty w naszej szkole, można zapisać się na warsztaty które odbędą się Wyszkowie. Zapisy przez stronę www.kodujzgigantami.pl lub zadzwonić pod numer 515 205 860.

Uczniowie z klas VII oraz VIII biorą udział w bezpłatnych warsztatach w Wyszkowie w dniach 14,15,21 lub 22 września. (jeden dzień do wyboru)

W tym roku przygotowaliśmy aż pięć różnych warsztatów:

Dla najmłodszych (7-9 lat):

- Scratch

- Minecraft Education Edition

- Matematyka w świecie Minecrafta

Dla starszych (10-12 lat):

- Scratch

- Minecraft Education Edition

- Projektowanie Aplikacji Mobilnych w AppInventor

- Python w Minecrafcie

Dla najstarszych (13+ lat):

- Python

Zapisz się już dziś i przygotuj się na wyzwania technologiczne współczesnego świata!

Do zobaczenia na warsztatach!