• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• 23.06.2022

9:00 Msza Św.

10:00 Koncert Chóru Szkolnego oraz Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego dla klas VIII

24.06.2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 24 czerwca o godzinie 11 na sali gimnastycznej.

UWAGA:

Autobus szkolny wyjedzie o godzinie 10:10 spod szkoły w kierunku Poręba Średnia - Udrzynek- Udrzyn- Dudowizna. W tym dniu nie ma odwozu przedszkolaków.

• Pasowanie na czytelnika

• W czerwcu klasa pierwsza gościła w bibliotece szkolnej na uroczystym pasowaniu. Był to dzień, na który uczniowie czekali z utęsknieniem. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już same czytać. W pierwszej części uroczystości pierwszoklasiści otrzymali garść informacji na temat zasad postępowania z książkami. Następnie uczestniczyli w zabawach polegających na rozwiązywaniu zagadek i rebusów związanych z bajkami. Po takim wprowadzeniu złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą czytać i szanować książki. Nowi czytelnicy opuścili bibliotekę zadowoleni i pełni wrażeń obiecując, że będą często ją odwiedzać!

D.K

• Spektakl Pan Lampa - Szkolne Koło Teatralne

• W dniu 13 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbyła się premiera spektaklu "Pan Lampa" w wykonaniu szkolnego koła teatralnego, którego opiekunem jest Pani Dyrektor Karolina Dobosz.

Uczniowie odegrali swoje role niczym profesjonalni aktorzy! Wszyscy zaproszeni goście były zachwyceni!

Wielkie brawa!

• Dzień Dziecka w ZPO w Porębie

• Dzień Dziecka w naszej szkole obfitował w różnego rodzaju zabawy i atrakcje. Była wata cukrowa, malowanie twarzy oraz tańce. Wszyscy świetnie się bawili!

• Wycieczka do Parku Rozrywki Dzielnica Filmowa

• 6 czerwca 2022 roku uczniowie klas IV- VI naszej szkoły wraz z Paniami Hanną Macioch i Agnieszką Lenkiewicz wybrali się na wycieczkę do Parku Rozrywki Dzielnica Filmowa w Zalesiu Górnym. Dzielnica Filmowa to nie tylko park tematyczny czy kadry scenografii z filmów akcji czy bajek to też ogromny plac zabaw dla dzieci. Cały teren dzielnicy położony jest na obszarze parku krajobrazowego co powoduje, że cały czas byliśmy na świeżym powietrzu w lesie. Park rozrywki zaoferował nam mnóstwo atrakcji takich jak:

- kolekcję aut z filmów akcji oraz bajek

- motocykle, roboty, samoloty

- park trampolin

- strzelnicę z kulkami

- karuzelę filiżanki

Wielkim plusem tego miejsca było to, że dzieci mogły praktycznie do każdego auta,samolotu czy śmigłowca wsiąść i go dotknąć. Na miłośników dinozaurów czekał jepp z Jurassic Park zaparkowany w towarzystwie kilku okazów tych pradawnych gadów. Ogromnym powodzeniem wśród dzieci cieszyła się karuzela filiżanki, z której dzieci korzystały dwukrotnie. Jak widać w parku atrakcji było naprawdę dużo i wszyscy bawili się doskonale. Jedno jest pewne nie było nudy. Wszyscy w doskonałych humorach wróciliśmy do domów.

Hanna Macioch

• Dzień Dziecka na sportowo

• W Dzień dziecka w naszej szkole odbył sie mecz pilki nożnej pomiedzy czwartą a piata klasą, w tej rywalizacji wygrali chlopcy z klasy piatej. W kolejnej cześci chłopcy rywalizowali w turnieju na xboxie w Fife 2022, zwycieżyli Hubert oraz Oskar z klasy 6 i 7. Odbył sie też mecz Hubert kontra Pan Rafal w której zwyciestwo odniosł Pan Rafal, nie zabrakło też przeciagania liny, drużyna Nikodema z klasy ósmej zdeklasowala przeciwnikow.

Rafał Sokołowski

• Życzenia na Dzień Dziecka

• "Bądź dzieckiem jak najdłużej

Jak dziecko baw się, śmiej.
            I kochaj tak jak dziecko.

I serce dziecka zawsze miej!"

Wszystkim dzieciom, zarówno tym małym jak i dużym, z okazji Dnia Dziecka życzymy uśmiechu od ucha do ucha, mnóstwa okazji do beztroskiej zabawy, wspaniałych przyjaciół oraz wyjątkowych prezentów!

Życzą Dyrektor, Wychowawcy klas, Nauczyciele oraz Pracownicy ZPO w Porębie

• Podsumowanie udziału w IX Międzynarodowym Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych - wyróżnienie dla ucznia klasy V

• 30 maja zostały ogłoszone wyniki IX Międzynarodowego Konkursu Historycznego o Żołnierzach Wyklętych.

Z naszej szkoły wzięło w nim udział czworo uczniów, w kilku kategoriach konkursowych. Aleksandra Gałązka z oddziału przedszkolnego namalowała laurkę, Wiktoria Gałązka z kl. VIIIb zaśpiewała i nagrała piosenkę, Andżelika Szymańska z kl. VIIIa wykonała pracę plastyczną, a Kacper Komor z kl. V wykonał serię znaczków pocztowych.

Praca Kacpra zdobyła uznanie jury konkursowego, w wyniku czego uczeń zdobył wyróżnienie w kategorii - Szkoła Podstawowa kl. 4-8 Projekt serii znaczków pocztowych. Wielkie gratulacje dla Kacpra!!!

Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy zdecydowali się wziąć udział w tym konkursie.

W załączeniu fotografie wyróżnionej pracy plastycznej.

Katarzyna Kielisiak