Strona główna
Gminny Konkurs Ortograficzny w Trzciance
4 kwietnia 2025 roku w Szkole Podstawowej w Trzciance odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny, do którego przystąpiło 16 uczniów z klas VII - VIII z terenu gminy Brańszczyk.
11Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
1. Patrycja Trendak klasa VII
2. Emilia Piórkowska klasa VII (opiekun pani Hanna Macioch, nauczyciel języka polskiego)
Techniki zapamiętywania na lekcji historii
W ramach innowacji pedagogicznej zostały przeprowadzone pierwsze warsztaty z cyklu zajęć, podczas których uczniowie klas 4 i 5 poznawali efektywne techniki zapamiętywania.
Uczniowie dowiedzieli się czym są mnemotechniki, jaka jest historia ich powstania oraz jak wykorzystywać je podczas nauki. Podczas kolejnych zajęć z p. Kają Runo i p. Katarzyną Kielisiak, będą doskonalić zdobyte umiejętności i poznawać kolejne mnemotechniki.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, obchodzony 2 kwietnia, ma na celu zwiększenie wiedzy i zrozumienia na temat autyzmu oraz wsparcie osób w spektrum autyzmu. Autyzm jest zaburzeniem rozwoju, które wpływa na sposób, w jaki osoba postrzega świat, komunikuje się z innymi i reaguje na otoczenie. Szacuje się, że jedno na 100 dzieci na całym świecie ma diagnozę związana z autyzmem, a objawy mogą się różnić w zależności od osoby.
„Warszawska Syrenka” – eliminacje powiatowe 2025
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Wyszkowie kolejny raz została gospodarzem eliminacji powiatowych Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. 27 marca o awans do kolejnego etapu zawalczyli reprezentanci gmin z terenu powiatu wyszkowskiego.
Gminę Brańszczyk reprezentowała uczennica naszej szkoły Amelia Górecka, która zajęła III miejsce w kategorii klas IV-VI.
48. Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka 2025 - eliminacje gminne
28 marca 2025 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Brańszczyku odbył się gminy etap 48. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka
Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Dorota Socik, Wojciech Kobiałka, Irena Oszkinis.
W kategoria 1 klasy I-III wyróżnienie zdobyła Nikola Jurkiewicz z klasy III – Julian Tuwim „O Grzesiu i jego cioci”.
Zdalna lekcja prawna dla klas VII-VIII
31 marca uczniowie z klas VII i VIII mieli możliwość wzięcia udziału w zdalnej lekcji prawnej, współorganizowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości oraz samorządy i zrzeszenia zawodów prawniczych. Tematyka zajęć: Hejt, trolling i memy. Po co jest prawo i jak mnie chroni - na przykładzie naruszeń dóbr osobistych w Internecie, doskonale wpisała się w problematykę edukacji prawnej i obywatelskiej oraz profilaktykę w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci. Zajęcia zostały poprowadzone przez Sędziego orzekającego w Sądzie Okręgowym w Poznaniu - Pana Kajetana Kosterkiewicza - Zastępcę koordynatora ds. Edukacji Prawnej Sądu Apelacyjnego w Poznaniu.
Warsztaty Wielkanocne
4Historia palmy wielkanocnej sięga czasów starożytnych. W Polsce tradycja ta zyskała popularność w średniowieczu, kiedy to zaczęto obchodzić Niedzielę Palmową, upamiętniającą wjazd Jezusa do Jerozolimy.
W dniu 27 marca 2025r. (czwartek) z inicjatywy pani dyrektor Karoliny Dobosz oraz księdza Wojciecha Porowskiego odbyły się w naszej szkole warsztaty artystyczne, podczas których tworzono tradycyjne palmy wielkanocne.
Wiosna Talentów w naszej szkole!
Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole był wyjątkowy dzięki przeglądowi talentów. „Wiosna Talentów” zgromadziła 21 niezwykle utalentowanych uczniów z klas 1-8. Wydarzenie zorganizowane z inicjatywy p. Katarzyny Kielisiak - szkolnego doradcy zawodowego we współpracy z innymi nauczycielami, stało się prawdziwym świętem kreatywności i pasji.
Józef Piłsudski- Wielki Polak
Społeczność naszej szkoły pielęgnuje pamięć o Patronie, Marszałku Józefie Piłsudskim, który jest wzorem patriotyzmu.
11Z okazji jego imienin uczniowie klas I - III, wspólnie z Panią Dyrektor i nauczycielami oddali hołd Marszałkowi przy obelisku, upamiętniającym tego Wielkiego Polaka. Pamięć o Patronie to ważny element tożsamości i tradycji szkolnej. Druga część uroczystości poświęcona Ojcu Niepodległości odbyła się w szkole, gdzie zaprezentowano życiorys, dokonania i ciekawostki o Józefie Piłsudskim. Uczniowie usłyszeli słowa, zdania, wypowiedziane przez Marszałka, które na stałe zapisały się w pamięci Polaków. Na pamiątkę uroczystości każdy uczeń otrzymał kolorowankę i puzzle z wizerunkiem Marszałka. Uroczystość poprowadziła grupa uczniów z klasy VII pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego, Pani Hanny Macioch.
Konkurs na Palmę Wielkanocną
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną.
REGULAMIN KONKURSU
NA PALMĘ WIELKANOCNĄ
ORGANIZATOR: Parafia p.w. św. Barbary w Porębie.
1. Celem konkursu jest:
- popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzie
"Waflowy przekładaniec" w wykonaniu klasy III
W klasie III odbyły się warsztaty kulinarne - Desery "Waflowy przekładaniec".
19Pod czujnym okiem wychowawcy uczniowie uczyli się komponować smaki, smarować wafle kremem, dobierać warstwy, kroić i dekorować. Na koniec najprzyjemniejsza część czyli degustacja. Uczniowie spędzili wspólny czas w przyjemnych relacjach. Pokazaliśmy, że aktywność jest fajna a samodzielne przygotawany deser smakuje najbardziej.
Dzień Bezpiecznego Internetu - nasze działania
- Spotkanie z Policją - pogadanka na temat bezpiecznego Internetu
- Gazetka DBI - Netykieta
- Webinary (Sieciakowa lekcja „Kto jest po drugiej stronie?”, "Ciało nie określa", Sieciakowa lekcja „Kto jest po drugiej stronie?”,
- Pogadanki podczas zajęć
18
IV Powiatowy Konkurs Ortograficzny ,, O Pióro Kopernika "
5 marca 2025 roku w CEZiu ,, Kopernik " w Wyszkowie odbył się IV Powiatowy Konkurs Ortograficzny ,, O Pióro Kopernika". Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Wyszkowskiego Marzeny Dyl. Naszą szkołę w konkursie godnie reprezentowały uczennice Patrycja Trendak, reprezentantka klasy VII ( opiekun pani Hanna Macioch) i Lena Brejnak, reprezentantka klasy VIII ( opiekun pani Dominika Komor). Po napisaniu dyktanda uczestnicy konkursu obejrzeli film pt. ,, Copernicus" w reżyserii Miłosza Kozioła. Po projekcji filmu odbyło się spotkanie z twórcami filmu. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki i podziękowania. Organizatorom i sponsorom składamy serdeczne podziękowania.
Dzień Kobiet 2025
,,Świat bez kobiet, byłby jak ogród bez kwiatów”
Pierre de Brantome
10
"Srebrne pasmo" naszego chóru!
Z ogromną przyjemnością i radością informujemy, że nasz szkolny chór otrzymał "Srebrne pasmo" podczas Wojewódzkiego Konkursu Chórów Regionu Mazowieckiego Programu Śpiewająca Polska 2024/25.
5Chóry spełniające wymagania konkursowe podlegają ocenie i za występ mogą otrzymać maksymalnie 100 punktów. Nasz chór spełnił wymagania i za swój program został oceniony na poziomie 81-90 punktów co daje "Srebrne pasmo"
Godziny dzwonków
Środa 21.05.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych