Strona główna
Apel z okazji Święta Chrztu Polski
W dniu 14 kwietnia obchodzilismy Święto Chrztu Polski – jedno z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju.
Z tej okazji odbył się apel, podczas którego grupa uczniów z kl.6, członkowie szkolnego koła patriotycznego, zaprezentowali program, przypominający znaczenie przyjęcia chrztu przez Mieszka I w 966 roku. Apel był okazją pogłębiania wiedzy o naszych korzeniach historycznych.
Sukces Oskara Bieleckiego w konkursie "Człowiek w świecie"
Z dumą informujemy, że uczeń klasy 8, Oskar Bielecki, osiągnął wspaniały sukces, kwalifikując się do etapu wojewódzkiego w konkursie tematycznym z wiedzy o społeczeństwie "Człowiek w świecie". Organizatorem konkursu jest Mazowiecki Kurator Oświaty.
Po przejściu dwóch wcześniejszych etapów – szkolnego (w listopadzie 2024 r.) i w styczniu, rejonowego – 10 kwietnia, reprezentował naszą szkołę podczas finału w VIII LO im. Władysława IV w Warszawie. Oskar rywalizował z najlepszymi uczniami z całego województwa mazowieckiego, wykazując się wiedzą i zaangażowaniem. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 23 kwietnia. Gratulujemy Oskarowi i trzymamy kciuki za jak najlepszy wynik!
Rozstrzygnięcie konkursu "Najpiękniejsza Palma Wielkanocna"
W dniu 13 kwietnia 2025 roku odbyło się wręczenie nagród w konkursie na Najpięknięszą Palmę Wielkanocną. Nasza szkolna palma zajęła III miejsce!
Warsztaty wielkanocne
W dniach od 7 do 11 kwietnia 2025 roku w klasach I - III odbyły się warsztaty podczas, których uczniowie wykonali zajączki wielkanocne. Warsztaty prowadziła pani Monika Sito, która zadbała o to, aby zadania, które stały przed uczniami były dostosowane do ich możliwości
27Na początku dzieci z materiału wycinały nożyczkami kontury zajączków. Następnie wypychały je białym puchem. Pod koniec ozdabiały mięciutkie zajączki różnymi ozdobami według swoich upodobań. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z wyżej opisanymi wyzwaniami, a przy okazji wspaniale ze sobą współpracowali. Dzielili się swoimi pomysłami dając upust twórczości, kreatywności i wyobraźni. W taki oto sposób, uczniowie własnoręcznie wykonali zajączki wielkanocne, które jak twierdzili, będą im towarzyszyć podczas tegorocznych ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY.
Finał Konkursu Pięknego Czytania
9 kwietnia odbyła się kolejna edycja Konkursu Pięknego Czytania. W tym roku hasłem przewodnim było: Nasi Czworonożni Przyjaciele w literackiej odsłonie. Konkurs zorganizowała biblioteka szkolna we współpracy z Radą Rodziców oraz z nauczycielami polonistami i wychowawcami. Celem konkursu była promocja książki i czytelnictwa, rozwijanie umiejętności odbioru dzieł literackich, wystąpień publicznych i autoprezentacji oraz odkrywanie szkolnych talentów głośnego i głębokiego czytania.
Zielona szkoła dla uczniów SP w Porębie
Aktualizacja 8.04.2025
Do 16.04.2025 prosimy o kolejną wpłatę w wysokości 200zł.
Ostateczna dopłata końcowa w wysokości 1000zł w drugiej połowie maja.
Wpłat dokonujemy w sekretariacie szkoły.
Zapraszamy uczniów klas V-VIII do zapisów na zieloną szkołę w dniach 2-6 czerwca 2025 w Zakopanem.
Zapisy od wtorku 25.02.2025 w sekretariacie szkoły. Do zapisu dołączamy 200zł zaliczki.
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
3 kwietnia 2025 roku w ZPO w Brańszczyku odbyły się eliminacje gminne XLVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem Turnieju jest nie tylko edukacja teoretyczna, ale także praktyczna nauka zasad poruszania się po drogach oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy.
24
Gminny Konkurs Ortograficzny w Trzciance
4 kwietnia 2025 roku w Szkole Podstawowej w Trzciance odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny, do którego przystąpiło 16 uczniów z klas VII - VIII z terenu gminy Brańszczyk.
11Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
1. Patrycja Trendak klasa VII
2. Emilia Piórkowska klasa VII (opiekun pani Hanna Macioch, nauczyciel języka polskiego)
Techniki zapamiętywania na lekcji historii
W ramach innowacji pedagogicznej zostały przeprowadzone pierwsze warsztaty z cyklu zajęć, podczas których uczniowie klas 4 i 5 poznawali efektywne techniki zapamiętywania.
Uczniowie dowiedzieli się czym są mnemotechniki, jaka jest historia ich powstania oraz jak wykorzystywać je podczas nauki. Podczas kolejnych zajęć z p. Kają Runo i p. Katarzyną Kielisiak, będą doskonalić zdobyte umiejętności i poznawać kolejne mnemotechniki.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, obchodzony 2 kwietnia, ma na celu zwiększenie wiedzy i zrozumienia na temat autyzmu oraz wsparcie osób w spektrum autyzmu. Autyzm jest zaburzeniem rozwoju, które wpływa na sposób, w jaki osoba postrzega świat, komunikuje się z innymi i reaguje na otoczenie. Szacuje się, że jedno na 100 dzieci na całym świecie ma diagnozę związana z autyzmem, a objawy mogą się różnić w zależności od osoby.
„Warszawska Syrenka” – eliminacje powiatowe 2025
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Wyszkowie kolejny raz została gospodarzem eliminacji powiatowych Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. 27 marca o awans do kolejnego etapu zawalczyli reprezentanci gmin z terenu powiatu wyszkowskiego.
Gminę Brańszczyk reprezentowała uczennica naszej szkoły Amelia Górecka, która zajęła III miejsce w kategorii klas IV-VI.
48. Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka 2025 - eliminacje gminne
28 marca 2025 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Brańszczyku odbył się gminy etap 48. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka
Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Dorota Socik, Wojciech Kobiałka, Irena Oszkinis.
W kategoria 1 klasy I-III wyróżnienie zdobyła Nikola Jurkiewicz z klasy III – Julian Tuwim „O Grzesiu i jego cioci”.
Zdalna lekcja prawna dla klas VII-VIII
31 marca uczniowie z klas VII i VIII mieli możliwość wzięcia udziału w zdalnej lekcji prawnej, współorganizowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości oraz samorządy i zrzeszenia zawodów prawniczych. Tematyka zajęć: Hejt, trolling i memy. Po co jest prawo i jak mnie chroni - na przykładzie naruszeń dóbr osobistych w Internecie, doskonale wpisała się w problematykę edukacji prawnej i obywatelskiej oraz profilaktykę w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci. Zajęcia zostały poprowadzone przez Sędziego orzekającego w Sądzie Okręgowym w Poznaniu - Pana Kajetana Kosterkiewicza - Zastępcę koordynatora ds. Edukacji Prawnej Sądu Apelacyjnego w Poznaniu.
Warsztaty Wielkanocne
4Historia palmy wielkanocnej sięga czasów starożytnych. W Polsce tradycja ta zyskała popularność w średniowieczu, kiedy to zaczęto obchodzić Niedzielę Palmową, upamiętniającą wjazd Jezusa do Jerozolimy.
W dniu 27 marca 2025r. (czwartek) z inicjatywy pani dyrektor Karoliny Dobosz oraz księdza Wojciecha Porowskiego odbyły się w naszej szkole warsztaty artystyczne, podczas których tworzono tradycyjne palmy wielkanocne.
Wiosna Talentów w naszej szkole!
Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole był wyjątkowy dzięki przeglądowi talentów. „Wiosna Talentów” zgromadziła 21 niezwykle utalentowanych uczniów z klas 1-8. Wydarzenie zorganizowane z inicjatywy p. Katarzyny Kielisiak - szkolnego doradcy zawodowego we współpracy z innymi nauczycielami, stało się prawdziwym świętem kreatywności i pasji.
Godziny dzwonków
Wtorek 15.07.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych