• „Lekcja o Funduszach Europejskich”  w naszej szkole!

            Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VI”, której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

            Tegoroczna edycja projektu poświęcona jest zagadnieniom rozwoju lokalnego. Uczniowie poprzez grę planszową i materiały edukacyjne zrozumieją czym jest zaangażowanie mieszkańców w rozwój miejscowości i skąd brać środki na finansowanie pomysłów, które zmieniają lokalną przestrzeń. Zapoznają się również z wieloma zagadnieniami dotyczącymi Funduszy Europejskich. Dowiedzą się także o dedykowanym wsparciu, jakim zostanie objęty makroregion w latach 2021-2027, tj. o nowym programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.

          • Dzień Edukacji Narodowej

            13.10.2022 r.

            Dnia 13 października 2022 r. odbył się w naszej szkole uroczysty Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wśród zaproszonych gości znalazł się pan Wójt Wiesław Przybylski oraz Rodzice z Rady Rodziców z panią Przewodniczącą RR na czele - panią Agnieszką Piórkowską.

            Zarówno uczniom jak i pracownikom od samego rana dopisywał świetny humor, bowiem ten dzień obfitował w moc atrakcji.

          • Integracja kl. VI

            8 października klasa VI spędziła fantastycznie czas w trakcie klasowej wycieczki pieszej po Porębie-Kocęby. Wspólne zabawy, aktywności przeprowadzone pod okiem wychowawcy, a na koniec ognisko, pozwoliło zacieśnić relacje koleżeńskie oraz poznać się jeszcze lepiej. Bawiliśmy się świetnie! Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniach, a szczególnie Pani Annie Przybyłowskiej oraz Państwu Agnieszce i Karolowi Napiórkowskim za udostępnienie miejsca i organizację ogniska.​​​​​​

        • Sukcesy w biegach przełajowych
          • Sukcesy w biegach przełajowych

            W dniu 29.09.2022 nasi uczniowie brali udział w indywidualnych biegach przełajowych które odbyły się w Trzciance, po bardzo emocjonujących biegach Oskar Bielecki, Jakub Gałązka i Igor Jurkiewicz zdobyli pierwsze miejsca oraz drugie miejsce zdobył Bartosz Cackowski. Wszystkim uczniom gratulujemy. Nasi uczniowie będą reprezentować szkołę na biegach powiatowych które odbędą się pierwszego października w Długosiodle.

          • Dzień Chłopaka

            30 września odchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chlopaka. Z tej okazji dziewczęta przygotowały drobne upominki oraz pyszne wypieki. Uczniowie założyli krawaty i muszki.

            Wszyscy uczniowie otrzymali słodki poczęstunek od Pani Dyrektor w postaci cukierków.

          • Międzynarodowy Dzień Muzyki

            Międzynarodowy Dzień Muzyki przypada na 1 października, a został zainicjowany przez Yehudiego Menuhina, ówczesnego prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki (IMC), działającej przy UNESCO.

            Z tej okazji składamy wszystkim artystom muzykom życzenia wspaniałych koncertów, a melomanom życzymy niezapomnianych muzycznych wrażeń.

          • Dzień Jabłka u Przedszkolaków

            W dniu 28 września przypada światowy dzień jabłka. Z tej okazji nasi najmłodsi uczniowie na podwieczorek zajadali się przepyszną szarlotką upieczoną przez Pani Kucharki.

            Jabłka należą do jednych z najpopularniejszych owoców spożywanych w Polsce. Są bogactwem cennych witamin, składników mineralnych, antyoksydantów oraz błonnika pokarmowego. Z ich dobroczynnych właściwości skorzystają zwłaszcza osoby zmagające się z nadmierną masą ciała, podwyższonym poziomem cholesterolu, a także nadciśnieniem tętniczym. Ponieważ te bogato odżywcze i niskokaloryczne owoce są wciąż niedoceniane, wyjaśniamy dlaczego warto jeść jabłka regularnie!

          • Mamy nowy Samorząd Uczniowski

            W poniedziałek 26 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Społeczność szkolna wybrała swoich nowych przedstawicieli.

            Największą liczbę głosów uzyskali: Angelina Durska z kl. VIII - Przewodnicząca, Marcel Zalewski z kl. VIII - Zastępca, Oliwia Przybyłowska oraz Kacper Bogdan z kl. VI - Skarbnicy. Opiekunem Samorządu został p. Rafał Sokołowski, którego wspierać będą p. Katarzyna Kielisiak oraz p. Nina Ulanowska. Do ścisłego zarządu SU weszli także: Kinga Wiśniewska, Marcel Gałązka, Igor Jurkiewicz z klasy IV. Szymon Bogdan, Szymon Napiórkowski, Tomasz Twardowski z klasy V. Szymon Sitek z klasy VI, Filip Łapiński, Nadia Napiórkowska, Szymon Pieńkos z klasy VII oraz Mateusz Osowiecki z klasy VIII.

          • Zawody

            W dniu 23.09.2022 nasza szkoła uczestniczyła w zawodach gminnych w piłkę nożną w Brańszczyku. Zajęliśmy trzecie miejsce zdjęcia robił nasz fotograf Bartek z klasy ósmej.

            Tekst. R.S

          • Wycieczka klasy II do Udrzyna

            W czwartek 8 września uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawcą i rodzicami wybrali się na wycieczkę do Udrzyna. Celem wyprawy było ukazanie dzieciom pięknych nadbużańskich krajobrazów wraz z rzeką Bug. Uczniowie podziwiali bogatą szatę roślinną oraz spokojnie płynący nurt rzeki. Wycieczka do sąsiedniej miejscowości miała charakter nie tylko krajoznawczy, ale także integracyjny. Całej wyprawie towarzyszyły wspólne pogadanki, zabawy w tle których, słychać było radosne i wesołe okrzyki dzieci. Na brzegu rzeki pod okiem pani Ani projektowali z piasku różne budowle. Płonące ognisko, również dostarczyło sporo frajdy. Ze smakiem spożywali upieczone ziemniaki, jabłka, kiełbaski czy pianki. Podczas delektowania się przysmakami wspominali minione wakacje opowiadając ciekawe przygody. Pogoda tego dopisała. Było słonecznie i cieplutko. Pod koniec wyprawy uczniowie stwierdzili, że była to wspania

          • Upamiętnienie Antoniego i Stefana Brejnakowskich

            16 września, w piętek, klasa 8 na czele z pocztem sztandarowym szkoły wzięła udział w podniosłych uroczystościach patriotycznych. Miały one związek z wydarzeniami z okresu II wojny światowej. W tle tych wydarzeń mieści się także historia budynku szkoły w Porębie.W lesie nieopodal drogi łączącej Porębę z Udrzynem, 3 marca 1943 roku zostali zastrzeleni przez hitlerowców Antonii i Stefan Brejnakowscy z Tuchlina. Dwaj bracia, z zawodu kowale, byli wcześniej przesłuchiwani w posterunku żandarmerii niemieckiej mieszczącym się w budynku szkoły w Porębie, w związku z podejrzewaniem ich o współpracę z Armią Krajową.Właśnie im została poświęcona i odsłonięta w tym dniu tablica, upamiętniająca te tragiczne wydarzenia z okresu okupacji hitlerowskiej. Uroczystość uświetnił występ naszego szkolnego chóru z Poręby pod kierunkiem p. Michała Sitka.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • Śpiewający Polska
    • Partnerzy

      • {#1508} 1
    • Godziny dzwonków

      Niedziela 19.05.2024
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej